На 11.05.2026 г., празника на Св. св. Кирил и Методий и във връзка с инициативата “Литературата не е музей”, учениците от 8.а клас и техния преподавател по български език и литература Петя Христова доказаха, че любовта към знанието и към българския език може да бъде празнувана по един вълнуващ и нетрадиционен начин.
Осмокласниците се впуснаха в забавното предизвикателство „Лов на букви“, в което разгадавайки загадки и търсейки следи, откриваха скрити из училището букви от българската азбука. Тяхната енергия, любознателност и екипност превърнаха играта в истински празник на словото.
Инициативата продължи с езикови игри и викторина „Нека пазим българския език!“, в които учениците демонстрираха своите знания, бързина на мисълта и уважение към родната реч. Те показаха, че българският език не е просто учебен предмет, а богатство, което заслужава да бъде ценено, пазено и предавано с гордост.
Литературата не е музей
